Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Apple, Android Platformunda TV+ Uygulaması Geliştirmek İçin Ekip Arıyor

Mertovi

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
28 May 2024
Mesajlar
15
Tepki Puanı
28
TFC Puanı
13
Konum
atar mısın?
Bloomberg'den Mark Gurman'ın haberine göre, Apple son iş ilanında 'eğlenceli yeni özelliklerin geliştirilmesi ve milyonlarca kişinin televizyon ve spor izlemek ve keşfetmek için kullandığı bir uygulamanın geliştirilmesine yardımcı olmak' üzere bir Android mühendisi arıyor. Bu hamle, Apple'ın Android platformunda varlık göstererek yeni kullanıcılar kazanma stratejisinin bir parçası olarak görülüyor.

Gurman'a göre, Apple'ın bu adımı Google ile olan rekabetini artırma niyeti taşıyor. Şirket daha önce Windows için yazılım geliştirmiş olsa da, diğer platformlara yönelik geliştirme çalışmalarına pek sıcak bakmamıştı. Ancak Android'in dünya çapında 3 milyardan fazla cihaza güç sağlaması, Apple'ın bu potansiyel kullanıcı tabanına erişmek için bir fırsat olarak görülüyor.

Henüz iş ilanının ne zaman yayınlandığına dair net bir bilgi olmasa da, Apple'ın Android platformunda TV+ uygulamasını ne zaman kullanıma sunacağı belirsizliğini koruyor. Şirketin bu potansiyel uygulama üzerinde ne kadar süredir çalıştığı da bilinmiyor.
 
Apple'ın Android platformu için TV+ uygulaması çıkarması şaşırtıcı olduğu kadar düşündürücü de. Android kullanıcılarının hatrı sayılır kısmının sadece Apple markası altında olduğundan tercih edebileceği gerçeği de göz ardı edilemez..
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri