Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Apple, macOS 15 ve iOS 18 ile Ayarlar Menüsünü ve Arama İşlevini Yeniliyor

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
27 May 2024
Mesajlar
182
Tepki Puanı
228
TFC Puanı
43
Konum
Universe
1717239413603.pngApple, macOS 15 ve iOS 18 güncellemeleriyle, her iki sistemin Ayarlar menüsünü daha kullanıcı dostu ve sade hale getirecek. Bu güncellemelerle arama işlevi de iyileştirilecek. iOS ve macOS'ta Ayarlar uygulamasında, özellikle cihazlara özel işlevleri bulmak zor olabiliyor; arama ya sonuç vermiyor ya da yanlış sonuçlar gösteriyor. Örneğin, iPhone 15 Pro'daki pil sağlığı menüsündeki ek şarj optimizasyonu arama ile bulunamıyor. iOS 18'de aramaların daha iyi sonuçlar vermesi bekleniyor.

Ayrıca, Apple'ın iOS 18 ve macOS 15 ile Spotlight aramayı ve Siri'yi de güncelleyerek işletim sistemi genelinde daha kapsamlı arama yapabilmeyi sağlayacağı söyleniyor. Siri, uygulamalardaki tüm özellikleri kontrol edebilecek. Yeni iOS sürümü, Siri'ye yapay zeka odaklı yetenekler kazandıracak.

Mac kullanıcıları da Sistem Ayarları'ndaki yeniliklerden etkilenecek. macOS 15 güncellemesiyle Sistem Ayarları uygulaması, kullanıcıların sıkça kullandığı işlevlere daha kolay erişim sağlayacak şekilde yeniden düzenlenecek. Örneğin, Genel menü, yazılım güncellemeleri, garanti durumu ve Time Machine yedeklemeleri gibi faydalı seçenekleri üst sıralara taşıyacak.

Apple, iOS 18'de Denetim Merkezi'ni de yenilemeyi planlıyor, ancak bu değişikliklerin detayları henüz belli değil. 10 Haziran'da TSİ 20.00'de başlayacak WWDC 2024 etkinliğinde iOS 18 ile gelen yenilikler tanıtılacak.
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri