Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Cihazımı Bul ağı yakında kullanıma sunulacak

Ufuk

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
29 May 2024
Mesajlar
50
Tepki Puanı
63
TFC Puanı
18
Konum
/root
unnamed.png

Cihazımı Bul'u şu anda internete bağlı olan cihazlarınızı bulmak için kullanabilirsiniz. Yeni Cihazımı Bul ağı sayesinde, çevrimdışı olan cihazlarınızı da bulabileceksiniz. Ayrıca, cihazınızla bağlantısı kesilen uyumlu Hızlı Eşleme aksesuarlarını da bulabileceksiniz. Uyumlu kulaklıkların yanı sıra cüzdanınıza, anahtarlarınıza veya bisikletinize takabileceğiniz takip cihazları da buna dahildir.

Cihazımı Bul, çevrimdışı eşyalarınızı bulmanıza yardımcı olmak için Android topluluğundaki bir milyardan fazla cihazın yer aldığı ağı kullanır ve cihazlarınızın son konumunu saklar.

İşleyiş şekli

Ağdaki cihazlar, yakındaki eşyaları taramak için Bluetooth kullanır. Diğer cihazlar eşyalarınızı algıladıkları takdirde konumlarını güvenli bir şekilde Cihazımı Bul'a gönderir. Android cihazlarınız da aynı şekilde yakında algıladıkları başkalarının çevrimdışı eşyalarını bulmasına yardımcı olur.

📍 Konum, Android cihazlarınızın PIN'i, deseni veya şifresi kullanılarak şifrelenir. Konum bilgisini yalnızca siz ve Cihazımı Bul'da cihazlarınızı paylaştığınız kişiler görebilir. Google, konum bilginizi görmez veya başka amaçlarla kullanmaz.

Bu özellik 3 gün içinde kullanıma sunulduğunda Android cihazlarınıza bir bildirim alırsınız. O zamana kadar web'deki Cihazımı Bul üzerinden ağa katılmamayı seçebilirsiniz. Seçiminiz, [mailadresin]@gmail.com hesabına bağlı tüm Android cihazlara uygulanır. Bu özellik etkinleştirildiğinde cihaz katılımını istediğiniz zaman cihazınızda Cihazımı Bul ayarlarından yönetebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.
 
Bu özellik sanırım sadece Apple'da vardı? Diğer işletim sistemlerinde olması ve genişletilmesi harika
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri