Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Haber Dev Kripto Para Soygunu: DMM Borsası Saldırıya Uğradı

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
27 May 2024
Mesajlar
185
Çözümler
1
Tepki Puanı
234
TFC Puanı
43
Konum
Universe

1717239850908.png

Son yıllarda kripto para platformlarında dolandırıcılık ve siber saldırılar rekor seviyelere ulaştı. 2024 yılının ortalarına geldiğimizde, bu saldırıların hız kesmeyeceği açıkça görülüyor. Bugün, kripto dünyasında yeni bir saldırı haberi gündeme düştü.


Japonya'da Dev Kripto Para Soygunu

Japon kripto para madencilik grubu DMM'ye ait kripto para borsası, akşam saatlerinde büyük bir saldırıya uğradı. Saldırganlar, borsanın özel anahtarlarını ele geçirerek cüzdanları boşalttı ve 305 milyon dolarlık Bitcoin'i farklı cüzdanlara aktardı.

Bu soygun, 2024'ün en büyük kripto para saldırısı olarak tanımlanıyor. Saldırının hemen ardından, borsa para çekim işlemlerini dondurdu. Borsa yönetimi, grup şirketlerinin desteğiyle gerekli adımları atacaklarını ve kullanıcıların mağduriyet yaşamaması için çalışacaklarını açıkladı. Ancak, çalınan varlıkların satılacağı korkusuyla Bitcoin'in fiyatı 67 bin doların altına kadar düştü.

Bu olay, kripto para dünyasında güvenlik konusunun önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.
 
Çok astronomik rakamlar bunlar, insanlar nakit para kullanmıyorlar şu an ilerleyen zamanlarda ise kredi kartını kullanmayacaklar, tüm ödeme biçimi kripto olacak diye bir iddam var.
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri