Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Haber Microsoft kullanıcıları Windows 11'e güncellemeye teşvik ediyor

Ufuk

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
29 May 2024
Mesajlar
50
Tepki Puanı
62
TFC Puanı
18
Konum
/root
Windows 10 sürümü için destek gelecek yıl sona eriyor, ancak kullanıcıların %68'i hala yaklaşık on yıllık yazılımı kullanıyor.

windows10-2.png


Windows 10 desteğinin bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra sona erecek olmasıyla birlikte, Microsoft kullanıcıları Windows 11'e güncelleme yapmaya teşvik ediyor.

Stat Counter'a göre Windows 10, Mayıs 2024 itibariyle dünya genelindeki Windows kullanıcıları arasında %68'den fazla paya sahip. Ancak Microsoft, piyasaya sürülmesinden on yıl sonra, 14 Ekim 2025'ten sonra Windows 10 için artık teknik destek veya güncelleme sağlamayacağını söyledi.

Şirket, kullanıcıları Ekim 2021'de piyasaya sürülecek olan Windows 11'e yükseltmeye teşvik etmek amacıyla, Windows 10 güncellemelerini yapan kullanıcıların ekranlarında onları "Windows ile yeni bir yolculuğa" çıkmaya çağıran bir afiş gösteriyor. Microsoft odaklı haber kaynağı Windows Latest, makalenin yazarının Microsoft'un Mayıs ayı işletim sistemi güncellemelerini yüklediğinde bir Windows cihazında göründüğünü söylediği afişin ekran görüntüsünü yayınladı.
 
%68 çok büyük bir oran. Dün şikayet oluşturduğum esnada memur arkadaşın bilgisayarında da windows 10 kuruluydu. Aslında çok uzun zamandır destek veriyor, son bulması gerekiyordu.
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri