Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Steam'e Büyük Güncelleme: Ekran Kaydı Artık Mümkün

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
27 May 2024
Mesajlar
185
Çözümler
1
Tepki Puanı
234
TFC Puanı
43
Konum
Universe
1717276760555.png

Oyun dünyasının en popüler dijital mağazası olan Steam, oyuncuların uzun süredir beklediği bir desteğe kavuşuyor olabilir. Valve’ın, Steam'de doğrudan çalışacak bir ekran kayıt aracı geliştirdiği iddiaları gündemde. Bu yeni özellikle birlikte oyuncular, üçüncü taraf yazılımlara ihtiyaç duymadan, Steam üzerinden video kaydı yapabilecekler.

Steam'e Video Kaydı Desteği Geliyor​

Şu anda oyuncular, video kaydı almak için NVIDIA ShadowPlay, AMD ReLive veya Windows Game Bar gibi programları kullanmak zorunda. Ancak Valve’ın sunmayı planladığı kayıt seçeneği, bu süreci oldukça kolaylaştıracak.

Steam Overlay desteği olan oyunlarda aktif hale getirildiğinde, kullanıcılar F12 gibi bir kısayol tuşuyla ekran kaydına başlayabilecekler. Bu sayede video kaydı doğrudan uygulama içerisinden başlatılabilecek.

Özelliklerin Detayları​

Geliştirilmekte olan bu özelliğin, sadece basit kayıtlarla sınırlı kalmayacağı belirtiliyor. Sürekli arka plan kaydı sunacak ve belirli oyunlarda zaman çizelgesi işaretleri gibi detaylarla zenginleştirilecek. Örneğin, Counter-Strike 2 oynarken belirli sahneleri otomatik olarak yakalamak mümkün olacak.

Steam'de kaydedilen videolar, ekran görüntüleri ve diğer medya öğeleri 1 GB’lık bulut depolama alanında saklanacak. Ayrıca bu kliplerin ve ekran görüntülerinin Steam topluluğu profillerine, forumlara ve sosyal ağlara paylaşılabileceği ifade ediliyor.

İçerik Paylaşımını Kolaylaştırma​

Her ne kadar Steam için video kaydı desteği henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da, Valve'ın içerik paylaşımını basitleştirmeye odaklandığını söyleyebiliriz. Dahili bir kayıt aracı, YouTube ve Twitch gibi platformlar için de oldukça kullanışlı olacaktır.
 
Aktif olarak steam kullanıcıları için oldukça yararlı ve bence geç kalınmış bir güncelleme
 
Aktif olarak steam kullanıcıları için oldukça yararlı ve bence geç kalınmış bir güncelleme
Sürekli 3.parti yazılım kullanmaktansa artık steam'in kendi arayüzünde bunu kullanacak olmak bir çok oyuncu için kolaylık sağlayacaktır.
 
Steam benim için dolara geçme muhabbetinde açıkçası bitti. Ama güzel bir uygulama olmuş Youtube yayıncıları bunu beğenecektir.
 
Açıkcası ETS 2 dışında bir alışverişim olmadı Steam ile Benim Pc de eski yayın kaldıracak bir durumda değil. Bunları niye yazıyorsam yüklü bile değil Steam bende:)
 
  • Beğen
Tepkiler: bha

Konuyu Kimler Okuyor

Geri