Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Tesla Sahipleri Dikkat! 125 Bin Araçta Kritik Hata: Geri Çağrılıyor

Mertovi

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
28 May 2024
Mesajlar
15
Tepki Puanı
28
TFC Puanı
13
Konum
atar mısın?
Tesla, son dönemde artan geri çağırma olaylarına bir yenisini daha ekleyerek, hatalı bir emniyet kemeri uyarı sistemi nedeniyle 125 bin 227 aracı geri çağırıyor. Peki, bu geri çağırma neden gerekli ve hangi modeller etkileniyor?

Kritik Emniyet Kemeri Hatası: Tesla 125 Bin Aracı Geri Çağırıyor​

Bu geri çağırmanın ardında, sürücülerin emniyet kemerlerini takmadığında uyarıların devreye girmemesi yatıyor. Bu sorun, kaza anında ciddi yaralanma riskini artırabilecek bir güvenlik açığına işaret ediyor. Amerikan Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), bu araçların federal güvenlik standartlarına uymadığını belirtti.

Hangi Tesla Modelleri Etkileniyor?​

Geri çağırma, 2012-2024 Model S, 2015-2024 Model X, 2017-2023 Model 3 ve 2020-2023 Model Y araçlarını kapsıyor. Tesla, hatalı sensörleri değiştirecek ve Haziran ayında bir over-the-air (OTA) güncellemesi başlatacak.

Tesla'nın Geri Çağırma Geçmişi​

Ocak ayında, kamera hatası nedeniyle 200 bin Model X, Model S ve Model Y araçlarını geri çağırmıştı. Tesla, bu sorunu ücretsiz bir yazılım güncellemesi ile çözmüştü.

Güvenlik ve Teknoloji​

Haziran ayında başlayacak olan OTA güncellemesi ile birlikte, araçlarınızdaki emniyet kemeri uyarı sistemi sorunu giderilecek. Tesla, bu tür sorunlarla karşılaşsa da, inovasyon ve teknoloji alanındaki liderliğini sürdürüyor.

Tesla sahiplerinin araçlarının güvenliğini sağlamak için yaptığı bu geri çağırmalar, firmanın müşteri güvenliğine verdiği önemi göstermektedir.
 
Tesla bana hiç çekici gelmiyor, çok soğuk bir tasarımı olduğunu düşünüyorum
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri