Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Soru Videolara Otomatik Altyazı Nasıl Ekleyebilirim?

Tevfik

Yönetici
Onaylı Profil
TFC Puanı
63
Merhaba Teknoloji Forum ailesi, iki gündür videolar ile bayağı içli dışlı oldum diyebilirim. Videolara bu kadar özen gösteriyor olmamın sebebi ise Teknoloji Forum'u binlerce/milyonlarca kitleye ulaştırabilmektir. Bunun içinde olmazsa olmaz sosyal ağları kullanmaktayız.

Videolara Otomatik Altyazı Nasıl Eklerim?​

video-altyazi-ekleme.png
Asıl sorum budur arkadaşlar, dilerseniz öncelikle video düzenleme işini nasıl yapıyorum ondan bahsedeyim. Öncelikle Canva üzerinden uygun videoyu buluyorum, silmem veya düzenlemem gereken yazılar var ise orada hallediyorum; ardından 4K olarak kaydediyorum bilgisayarıma.

Sonrasında ise Windows 11 içerisinde bulunan "Microsoft Clipchamp" programını açıyorum, gerekli müzik, seslendirme ve altyazı eklemeyi ayarlıyorum. Bu program içerisinde altyazıları otomatik oluşturduktan sonra ekstra olarak font seçeneği göremedim açıkçası, bilenler var ise mesaj olarak yazabilirler konuya. Tüm işlemleri bitirdikten sonra kaydedip hesaplarımızın olduğu sosyal ağlarda videoları paylaşıyorum.

Microsoft Clipchamp programı hakkında detaylı bilgiye sahip olan kişi/ler var ise onlarında anlatımları bizleri oldukça rahatlatır, programı 2 gündür kullanıyor olmama rağmen oldukça güzel özelliklerini keşfettim ve premium tarafınıda bayağı merak ediyorum.

Alternatif Videoya Altyazı Ekleme Programı​

Bu program ise herkesin bildiği, bu sektörde video hazırlayıp bu programı kullanmazlarsa eğer diğer insanların kesinlikle silahlarına davrandığı CapCut programı. Hem masaüstü, hem mobil versiyonu oldukça güzel fakat burada yaşadığım en sıkıcı şey ise alternatif metinlerin Türkçe karakterleri ile uyumsuz olması (Pro versiyonunu kullanmadım, belki orada Türkçe karakter uyumlu altyazılar vardır) idi.

Bu programı kesinlikle tavsiye tavsiye ederim, kullanmanız ve profesyonellik açısından çok daha kolay diyebileceğiniz ekstra programlar var ise lütfen konu altında belirtiniz.

Paylaştığınız siteyi ben de kullanırım :)

Paylaştığınız siteyi ben de kullanırım :)
Kullanmanızı tavsiye ederim, çok basit bir arayüzü var çok kolay kavrarsınız. Mobilde bir haftalık ücretsiz olarak hizmet sunuyorlar, daha sonra aylık 90 lira civarında paketleri başlıyor (ki, bana göre oldukça ucuz) eğer düşünürseniz kaçırmayın derim.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri