Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Windows 10'un İkonik Duvar Kağıdı: Bir Fotoğrafın Hikayesi

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
27 May 2024
Mesajlar
185
Çözümler
1
Tepki Puanı
234
TFC Puanı
43
Konum
Universe
1717067217403.png

Yukarıda gördüğünüz bu duvar kağıdı, Windows 10'un varsayılan masaüstü arka planı olarak tanıtılmıştı. Pek çok insan, Windows 10 logosundan yayılan ışıkların yer aldığı bu görselin bilgisayar ortamında oluşturulduğunu düşünüyordu.

Ancak bu doğru değil. Microsoft'un ikonik duvar kağıdı aslında gerçek bir fotoğraf. Bu gerçeği yeni öğrenen milyonlarca sosyal medya kullanıcısı büyük bir şaşkınlık yaşadı. Hatta, bu bilginin 2015'te, sürümün ilk piyasaya sürüldüğü yıl yayınlanan bir videoyla gösterildiği ortaya çıktı. Yani, aslında bu bilgi yeni değildi, fakat birçok kişi şimdi öğrenmiş oldu.

Bu fotoğraf, GMUNK adıyla tanınan tasarımcı Bradley Munkowitz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen bir çekimle oluşturulmuş. Munkowitz ve ekibi, Windows 10 logosu şeklindeki pencere benzeri bir yapının arkasına lazer projeksiyon yerleştirmişler. Etkiyi artırmak için de sis kullanılmış. Bu yaratıcı çalışmanın sonucunda, teknoloji tarihine geçen bu ikonik duvar kağıdı ortaya çıkmış. Fotoğrafın nasıl çekildiğini gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Bir duvar kağıdı için çok mu uğraşmışlar ne. Hatalarla dolu bir win10 ama olsun, size harika bir duvar kağıdı veriyoruz.
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri