Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Yakında Geliyor: M4 İşlemcili iMac'in Sunacağı Özellikler neler olacak?

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
27 May 2024
Mesajlar
185
Çözümler
1
Tepki Puanı
234
TFC Puanı
43
Konum
Universe
1716848353413.png

Apple, Mayıs ayının başlarında yeni M4 işlemcili iMac ve iPad modellerini duyurdu. Şimdi ise, iMac serisinin bir güncelleme alacağı konuşuluyor. Bu güncelleme ile "iMac" de dahil olmak üzere tüm Mac serisi, AI odaklı M4 çipiyle yenilenmiş olacak.

M4 İşlemci ve Özellikler​

Yeni nesil 24 inç iMac'in, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan M4 çipinden güç alması bekleniyor. M4 işlemcisi, M3 işlemcisine kıyasla daha yüksek performans ve verimlilik sunacak. TSMC'nin 3nm fabrikasyon sürecine dayanan M4, donanım hızlandırmalı ışın izleme, dinamik önbellekleme ve ağ gölgeleme desteği ile gelirken, 128 GB'a kadar birleşik belleği destekleyebiliyor.

Performans ve Karşılaştırma​

Geekbench benchmark testlerine göre, M4 işlemcisi M3'e göre %25'e kadar daha hızlı olduğunu kanıtlıyor. Tek çekirdek skorunda 3.695 ve çok çekirdek skorunda 14.550 seviyelerinde performans gösteriyor.

Tasarım Değişiklikleri​

2021'de güncellenen iMac serisinin tasarımında büyük bir değişiklik beklenmiyor. M4 işlemcili iMac'in dış tasarımı yerine iç kısımlarda odaklanması bekleniyor. Ancak son karar Apple'a ait olduğundan, lansmana kadar sürpriz bir değişim olabilir.

Diğer Beklentiler​

  • 30 inç boyutunda yeni bir iMac modeli hakkında söylentiler bulunuyor ancak henüz net bir bilgi yok.
  • M4 işlemcili iMac'in çıkış tarihiyle ilgili olarak, Bloomberg'den Mark Gurman'a göre güncelleme "yıl sonuna doğru" olacak. Muhtemelen Ekim ya da Kasım aylarında gerçekleşecektir.
 
%25 oranında performans ciddi bir seviye, yıl onunda iMac kullanıcılarının yüzü gülecek
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri