Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Huawei Watch 5 Serisi: Yenilikçi Tasarım ve Beklenen Özellikler!

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
Katılım
27 May 2024
Mesajlar
185
Çözümler
1
Tepki Puanı
234
TFC Puanı
43
Konum
Universe
Huawei, Watch 5 ve Watch 5 Pro modellerini içerecek yeni akıllı saat serisi üzerinde çalışıyor. Son haberlere göre, bu modellerin Mate 70 akıllı telefonuyla birlikte tanıtılması planlanıyor. Huawei Watch 5 serisi hakkında daha fazla detay da paylaşıldı.

Huawei, Haziran ayındaki HDC 2024 etkinliğinde HarmonyOS NEXT'i duyuracak. Yeni sürüm, Android'den tamamen bağımsız olacak ve Huawei'nin kendi geliştirdiği Hongmeng çekirdeğinden güç alacak. Bu da Android uygulamalarıyla tam uyumsuz olacak anlamına geliyor.

Watch 5 serisinin tasarımının Watch 4'ten farklı olacağı söyleniyor ve yeni sisteme atıfta bulunarak "yeni bir sistem" taşıyacağı belirtiliyor. Ancak, yeni işletim sisteminin desteklediği özellikler ve işlevler hakkında henüz detaylı bilgi bulunmuyor. Bu nedenle, Huawei Watch 4 serisine göz atarak bir fikir edinebiliriz.

Huawei Watch 5 serisinin özellikleri hakkında daha fazla detay verilmemiş olsa da, Watch 4 serisi ile karşılaştırıldığında, gezegen temasına sahip yeni bir tasarımın olacağı belirtiliyor. Ayrıca, yeni sisteme atıfta bulunularak "yeni bir sistem" taşıyacağı ifade ediliyor.

Watch 4 serisi, 1,5 inç LTPO ekranı ve 100'den fazla egzersiz modunu içeriyordu. Ayrıca kalp atış hızı, kandaki oksijen (SpO2), stres seviyesi, cilt sıcaklığı gibi özelliklerle birlikte dünyanın ilk müdahalesiz kan şekeri takibini sağlayan bir akıllı saat olarak lanse edildi. Pil ömrü, modellere ve pil boyutlarına bağlı olarak değişiyordu.
Standart model 3 gün, Pro model ise normal kullanımda 4,5 gün pil ömrüne sahipti. Ayrıca, "Ultra pil ömrü" modu ile bu sürenin 21 güne kadar çıkarılabildiği belirtilmişti. Watch 4 serisinin diğer özellikleri arasında eSIM ile arama yapabilme, LTE 4G desteği, düşme algılama özelliği gibi özellikler bulunuyordu.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Akıllı saate segmentinde en başarılı Huawei galiba.
 

Konuyu Kimler Okuyor

Geri