Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

iOS 18'in Yapay Zekâ Özellikleri iPhone 15 Pro'ya Özel Olacak

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
TFC Puanı
43
1717157242226.png
Mark Gurman'dan Üzücü Haber: iOS 18'in Yapay Zekâ Özellikleri Yalnızca iPhone 15 Pro Modellerinde Olacak

iOS 18 ile gelecek yapay zekâ özellikleri merakla beklenirken, Mark Gurman’dan üzücü bir haber geldi. Çoğu yapay zekâ işlevi, yalnızca en son teknolojiye sahip iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde kullanılabilecek.

Yeni yapay zekâ özelliklerini kullanabilmek için A17 Pro işlemcili iPhone 15 Pro veya Pro Max gerekecek gibi görünüyor. Düz iPhone 15 modelleri, eski A16 çipi kullandıkları için bu özelliklerden tam anlamıyla yararlanamayacak. A17 Pro, daha hızlı CPU ve GPU çekirdeklerine ve saniyede 35 trilyon işlem kapasitesine sahip yeni 16 çekirdekli Neural Engine içeriyor. Ayrıca, entegre bellek 6GB’dan 8GB’a yükseltildi. Ancak, minimum A17 işlemci gereksinimi, teknik gerekliliklerin yanı sıra Apple’ın pazarlama stratejisinin bir parçası.

iOS 18, büyük olasılıkla Eylül ayında yeni iPhone 16 serisiyle birlikte tanıtılacak. iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, iOS 18'in tüm özelliklerinin yanı sıra yapay zekâya özel işlevleri de destekleyecek.

Apple, WWDC24’ün yılın en büyük geliştirici etkinliği olacağını ve iOS 18’in şimdiye kadarki en büyük güncelleme olacağını belirtti.

Vay arkadaş ya :) Telefona dünya kadar para ver, çoğu telefonda standart olarak gelen özellikten faydalanma.

Vay arkadaş ya :) Telefona dünya kadar para ver, çoğu telefonda standart olarak gelen özellikten faydalanma.
İşlemci A17 Pro olsaydı eğer Antalya'ya gelir senden kullanırdık artık yapay zekayı :D

İşlemci A17 Pro olsaydı eğer Antalya'ya gelir senden kullanırdık artık yapay zekayı :D
Pro da 70.000 kardeşim insanın eli titremiyor değil. İçişleri bakanı olmaz yazık günah diyor zaten.:D

Pro da 70.000 kardeşim insanın eli titremiyor değil. İçişleri bakanı olmaz yazık günah diyor zaten.:D
O da doğru, maalesef çok astronomik rakamlar. Sen yine iyi izin aldın 15 için :D

Ben 14 için gittim ona da yazık bari 15 al dedi. Kadınları anlamak mümkün değil.:D
Mantıklı olanı yapmışsın zaten. 14 daha pahalı 15'e göre :D

15 Pro Max kullanıyorum. Sadece tek sevmediğim tarafı cebe sığmıyor :D

Ben 14 için gittim ona da yazık bari 15 al dedi. Kadınları anlamak mümkün değil.:D
O an nasıl mutlu olduğunu tahmin edebiliyorum :D

Sen de çok eski iPhone kullanıcısın, bu konu hakkında yorumunu alabilir miyim? https://www.teknolojiforum.com/konu/neden-iphone.244/

O yüzden 13 mini tavsiye ediyorum :D

Max deneyimim hiç olmadı, muhtemelen çok büyük olduğu için ben de tercih etmem. Pro titanyum bazen rüyalarıma girmiyor değil.

Max deneyimim hiç olmadı, muhtemelen çok büyük olduğu için ben de tercih etmem. Pro titanyum bazen rüyalarıma girmiyor değil.
Kişisel tavsiyemdir. iPhone telefon alınacaksa Pro veya Pro Max alınmalı.

Max'i büyüklükten tercih etmeyebilirsiniz, haklı olarak. Fakat dediğim gibi kişisel düşüncem minimum Pro alınması. Sebebi de kamera dahil özelliklerini diğer serilerinde kısıyorlar.

Kişisel tavsiyemdir. iPhone telefon alınacaksa Pro veya Pro Max alınmalı.

Max'i büyüklükten tercih etmeyebilirsiniz, haklı olarak. Fakat dediğim gibi kişisel düşüncem minimum Pro alınması. Sebebi de kamera dahil özelliklerini diğer serilerinde kısıyorlar.
Kamerasından bile geçtim de, geri kafalı siyasi partilerin bile sistemlerine entegre ettiği yapay zekayı bana nasıl sunmazsın ya. Ben senin en son çıkardığın serinin kullanıcısıyım.

Kamerasından bile geçtim de, geri kafalı siyasi partilerin bile sistemlerine entegre ettiği yapay zekayı bana nasıl sunmazsın ya. Ben senin en son çıkardığın serinin kullanıcısıyım.
O da diyor ki evet en son çıkardığım serinin kullanıcısının ama premium segmentimde değilsin

Konuyu Kimler Okuyor

Geri