Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Şikayet Kayseri'de Bisiklet Tamiri Yapmayı Bilen YOK!

kayseri-bisiklet-yarisi.jpg
Cümleye nereden başlayacağımı, nasıl ifade edeceğimi gerçekten bilemiyorum ama bugün hiç olmadığı kadar canım sıkıldı. Sadece bir istisna harici diyebilirim ki, o kişi de Mehmet Lüzümlar. Hakkını yemeyeyim gerçekten bisiklet tamir ve bakım konusunda oldukça sağlam birisidir.

Bugün kendisine gidemedim maalesef, olayı en başından anlatayım. Ben yol/yarış bisikleti pedallayan Carraro Fire 3.2 full ultegra grup setli, karbon bisiklete sahip birisiyim. Ekipmanlarımı olabildiğince yanıma almaya özen gösteririm, yolda herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına. Bugün ise Kayseri'den Gemerek'e antrenman için çıkmıştım ve Bünyan'a gelmeden lastiğim patladı.

Lastiğimin patlaması üzerine alyan setim yetersiz geldi, maalesef açamadım. Bunun üzerine otostop çekmek zorunda kaldım (belediye otobüs durağı var ama 1.5 saat hiç otobüs geçmedi), sağ olsun Kadir isminde Özvatanlı bir ağabeyim yoldan aldı. Kendisine buradan selam olsun, sonsuz teşekkür ediyorum. Düvenönüne gidiyorum dedi (Kayseri merkez) oraya kadar bırakayım dedi, ağabey bisikletçilerde orada çok ikrama geçer çok süper olur dedim ve sağ olsun Düvenönüne bıraktı.

Düvenönünde yer alan bisikletçilerden bisiklet vs. alabilirsiniz, sorun yok; hiçbir şekilde orada tamir işi yapan kişilere GİTMEYİN! Dükkanın ismini şu an unuttum, yoksa açıkça yazacaktım. İki kişi ile muhatap oldum, "ustam kolay gelsin, lastik patladı yedek lastiğim var değişim yapabilir misiniz?" diye sorduğumda "bir saat sonra" diye saçma bir cevap verdi. Her neyse, diğer yere gittim aynı soruyu dile getirdim adam da 50 TL dedi. Tamam sorun yok değiştirir misiniz dedim ve değiştirmeye çalıştı.

Açıkçası adamın malzemelerini kullanıp zaten ben değiştirdim gibi bir cümle kurmam kesinlikle yakışmazdı. Her neyse bu kişi değiştirdi lastiği ve Cumhuriyet Meydanına giderken sekmeye başladı. Baktım lastik çok orantısız takılmış, ardından tekrar gittim yanına ve durumu izah ettim. Zaten lastiği çok zor taktım dedi, eee dedim? Lastiği ben söktüm, baktım ki lastiğin telini kırmış. Çok fena bir şekilde sinirlendim, adam hatasını kabul etmemekte ısrar ediyor. Tartışma çok daha fazla büyüyüp adamla kavga boyutuna gelmemek için ayrıldım oradan.

Çocukluğumdan bu zamana kadar tüm bisikletlerimizi tamir eden ve çoğu zaman paranın dâhi lafını etmeyen bisikletçi Cuma ağabeyimin yanına geldim. Sağ olsun kendisi söktü, çıkarttı ve baktı aynı şeyleri düşünüyorduk; lastik maalesef can vermiş dedi. Değiştirmem gerekiyor şimdi lastiği ve benim o kadar çok canım sıkıldı ki bisikleti satışa çıkarttım. Ayrıca alyan ile yolda sökmeye çalışırken caddede hafif bisikletin gidonunu çizmişim, ona ayrıca canım sıkıldı. Aslında burada hatanın büyük çoğunluğu ben de. Fakat şu gerçek asla değişmez Kayseri'de Bisiklet TAMİRCİSİ YOK!

Eğer gidecekseniz, Forum Kayseri alışveriş merkezine yakın Güven bisiklet var oraya direkt götürebilirsiniz. Zirve Bisiklet vardı Ali ağabey çok iyi bakımı vardı fakat o da kendisi bakmıyordu, bakarsa çok iyi yapıyordu. Antalya'da yaşayanlar içinde Zirve Bisiklet'i tavsiye ederim, oraya taşındı.

Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi bence hocam bu durum işini bilmeyen esnaf o kadar fazlaki... bir de devamlı seni haksız çıkartmaya çalışmaları yok mu kafayı bozarsın

Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi bence hocam bu durum işini bilmeyen esnaf o kadar fazlaki... bir de devamlı seni haksız çıkartmaya çalışmaları yok mu kafayı bozarsın
Kesinlikle @Sercan sizinle aynı fikirdeyim. Her esnaf aynı demiyorum fakat bu tarz insanlar hayatımızın birçok yerindeler.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri