Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Tavsiye .TR Domainleri (Alan Adlarımı) Değerlendirme

Tevfik

Yönetici
Onaylı Profil
TFC Puanı
63
Merhaba değerli Teknoloji Forum ailesi, elimde birçok .com.tr domain (alan adı) mevcut idi fakat olabildiği kadar azaltmaya başladım.

Dün ise Metunic üzerinden kodları alıp Turhost aracılığı ile .tr uzantılarımı sipariş vermiş bulunmaktayım. İlk olarak 2013 yılında marka tescili yapıp (reddedilmiştim) ve onun belgelerini alıp Torrent•com.tr domaini kaydetmiştim.

Ardından trabis tarafından açılan .com.tr uzantıları gördüğümde de sadece tevfik•com.tr alan adımı sipariş vermiştim. Geçmişte çok fazla marka başvurusu yapıp .com.tr almıştım fakat şimdi .tr olarak aşağıdaki iki ismi alıyorum, işte o domainler;

• tevfik-tr
• torrent-tr

Tevfik TR olarak almamdaki amaç, resmi mailleşmeleri buradan yapacağım. Torrent TR uzantısını almamdaki amaç ise Whois değişikliği olduğu vakit satılma olasılığı yüksek diye düşünüyorum. Eğer satılırsa Teknoloji Forum içerisinde yer alan öğrenci kardeşlerimle paylaşırım.

@Tevfik bey bu durumda öğrencileri düşünüyor olmanız gerçekten süper isimlerde ayrıca güzel. Torrent arama motorlarında aranması oldukça yüksek bir kelime değerini verecek mutlaka birileri çıkacaktır

@Tevfik bey bu durumda öğrencileri düşünüyor olmanız gerçekten süper isimlerde ayrıca güzel. Torrent arama motorlarında aranması oldukça yüksek bir kelime değerini verecek mutlaka birileri çıkacaktır
Çok teşekkür ederim @Sercan ben her canlıya yardım edip dokunmayı seviyorum, önemsiyorum. Hayvanlar projemde 15 tona yakın mama bağışında bulunduk birçok kurum ve kuruluşa. Çok fazla aranmaya sahip dediğin gibi, umarım ilerleyen zamanlarda satılır diyelim :)

Güzel düşünceler bunlar kardeşim. Senin gibi kişilerin artması dileğiyle.
@Tevfik "ben her canlıya yardım edip dokunmayı seviyorum"

Harika domainler, öğrenciler adına ben şimdiden teşekkür ederim

Harika domainler, öğrenciler adına ben şimdiden teşekkür ederim
Rica ederim. Aslında öğrenci kardeşlerime birçok konuda destek olmak isterim ilerleyen zamanlarda. Eğer kazanç elde etmeye başlarsam; aklımda kazancın yarısı ile öğrenci kardeşlerime Teknoloji Forum adı altında burs vermeyi düşünüyorum.

Yapay zekayı kodlamak adlı kitabın çekilişi var dilerseniz katılabilirsiniz orayada.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri