Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Tavsiye WordPress.com Domain İç Transfer Nasıl Olur?

Tevfik

Yönetici
Onaylı Profil
TFC Puanı
63
Merhaba değerli Teknoloji Forum ailesi, birçok kişinin bildiği üzere Google Domains kapandıktan sonra WordPress.com direkt olarak bir kampanya başlattı ve bu kampanya ile alan adlarınızı Wordpress içerisine yönlendirdiğiniz vakit 1 (bir) yıl boyunca alan adınızı uzatıyordunuz.

Fakat WordPress.com geçtiğime çok pişman oldum, keşke domainleri yönlendirmeseydim diyorum; çok ağır ve yavaş açılıyor. Şimdi ise gelelim WordPress.com domaini iç transfer etme işlemine. Şu an görselli olarak anlatacağım fakat wordpress.com o kadar ağır açılıyor ki, çok büyük bir sabır istiyor insanda.

WordPress.com giriş yapıyoruz, sıralanan domain ya da domainlerimizin yanında görmüş olduğunuz gibi üç nokta var; oraya tıklıyoruz.
wordpress-domain-ic-transfer.png

Üç noktaya tıkladıktan sonra "Ayarları Görüntüle" sekmesine tıklayıp yeni açılacak sayfanın gelmesini bekliyoruz.
wordpress-domain-ic-transfer-1.png

Sağ tarafında bu şekilde bir görünüm listelenecek, hemen ardından "Aktar" seçeneğine tıklıyoruz.
wordpress-domain-ic-transfer-2.png

Yukarıdaki alanda isterseniz Wordpress.com iç transfer gerçekleştirebilirsiniz, isterseniz yetkilendirme kodu alarak dış transfer olarak domaini başka bir firmaya yönlendirebilirsiniz.
Bizler burada iç transfer yapacağımızdan dolayı "Başka bir WordPress kullanıcısına" seçeneğini seçiyoruz.
wordpress-domain-ic-transfer-3.png

Alıcı bilgisini (mail adresini) girdikten sonra alan adını aktar sekmesine tıklamalısınız. Ve işlemimiz bu kadar. Aşağıda paylaşacağım görselde ise alan adını aktardığıma dair bir ekran görüntüsü var. Aklınıza takılan herhangi bir soru var ise lütfen konu altına yazmaktan çekinmeyiniz.
wordpress-domain-ic-transfer-4.png

Bir domain devir etmem gerekiyordu Wordpress üzerinden, hazır devir ediyorum bir de konu açayım dedim Teknoloji Forum'a, umarım faydasını görürsünüz :)

Ekli dosyalar

• wordpress-domain-ic-transfer-1.png
    wordpress-domain-ic-transfer-1.png
    14.6 KB · Görüntüleme: 11
Wordpress kullanan herkes yavaşlığından söz ediyor ayrıca anlatımda çok güzel olmuş teşekkürler

Düşmanına beddua edecekseniz eğer Wordpress.com sitesine domainleri yönlendirsin diye edeceksiniz. Beni çıldırttılar, kişisel domainlerim mevcut onlarıda kurtarırsam bu iş tamamdır. :)

Konuyu Kimler Okuyor

Geri