Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Haber YouTube'un Yeni Oyun Özelliği: Playables Artık Tüm Kullanıcılar İçin Kullanıma Sunuldu

Kreathex

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
TFC Puanı
43

1716972216310.png

YouTube Playables: Geniş Çapta Kullanıma Sunuldu​

Son zamanlarda Instagram’dan Netflix’e kadar birçok platform, oyunlara yönelik adımlar atmaya başlamıştı. YouTube da bu trende katılanlardan biri. Şirket, geçen yıl sitesinde ve uygulamasında oynanabilen oyunları test etmeye başlamıştı. Bu oyunlar belirli bölgelerde Premium abonelere sunuluyordu.​

Tüm Kullanıcılar için Sevindirici Haber​

Şimdi ise tüm kullanıcıları sevindirecek haber geldi. YouTube, “Playables” adını verdiği oyun oynama özelliğini geniş çapta kullanıma sundu. Artık ücretli veya ücretsiz herkes, herhangi bir indirme gereksinimi olmadan YouTube’un oyun özelliğinden faydalanabilecek. Ancak bu özelliğin herkese ulaşması birkaç ay sürebilir.​

Oyun Sayısında Artış​

YouTube, Playables kapsamındaki oyunların sayısını da artırdığını belirtti. Başlangıçta çok az sayıda oyun mevcutken, geniş çapta kullanıma sunulmasıyla birlikte bu sayı artırıldı. Şirket, kullanıcıların 75’ten fazla oyuna erişebileceğini söyledi. Bu oyunlar arasında Angry Birds, Trivia Crack, Cut the Rope ve Words of Wonders gibi popüler yapımlar bulunuyor.​

Özelliğin Ulaşım Süreci​

Playables’ın tüm kullanıcılara sunulmasının birkaç ay sürebileceğini unutmamak gerekir. Yani bu özelliği hemen göremeyebilirsiniz. YouTube, Playables’ın hem web hem de Android ve iOS sürümlerinde erişilebilir olacağını açıkladı.​

Oyun Deneyimi ve Paylaşım​

YouTube’daki oyunlarda ilerlemelerinizi kaydedebilecek ve tüm zamanların en iyi skorlarını takip edebileceksiniz. Ayrıca beğendiğiniz oyunları arkadaşlarınızla paylaşma imkanı da olacak. Dev video platformu, bu özelliği “YouTube’u deneyimlemenin eğlenceli bir yolu” olarak tanımlıyor.​

YouTube’da Oyun Nasıl Oynanır?​

Adım #1: YouTube’u güncelleyin ve uygulamayı açın.​
Adım #2: Uygulamada sol üstte yer alan “Keşfet” bölümüne gidin.​
Adım #3: Playables (Oynanabilirler) kısmına basın ve oyunlara erişin.​

Özellik henüz herkese gelmediği için Playables kısmı sizde görünmeyebilir. Geldiğinde yukarıdaki adımları izleyerek oyunlara ulaşabilirsiniz.

Birkaç kez deneyimle şansım oldu. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor. Vakit geçirmek için güzel bir çalışma.

Birkaç kez deneyimle şansım oldu. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor. Vakit geçirmek için güzel bir çalışma.
Ben de görünmedi, direkt Google üzerinden gittim ve URL çizdim. Alternatif bir sekmede olabilir mi? Rica etsem link paylaşabilir misiniz?

Playables.png

Artık bütün platformlar sanırım bu tür küçük dokunuşlara gidiyor. Gidiyor ki uygulama içerisinde daha fazla vakit geçirip, ilgili uygulamadan çıkış yapmayalım.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri