Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Haber Zotac Zone: El Konsolu Pazarında Yeni Bir Bilgisayar

1717589329411.png

El Konsollarının Yükselişi​

El konsolları dünya genelinde hızla popülerleşiyor. Steam Deck'ten MSI Claw'a kadar birçok ürün bu alanda rekabet ederken, ASUS’un yeni modeli ROG Ally X de kısa süre önce tanıtılmıştı. Şimdi ise bu rekabete yeni bir oyuncu daha katılıyor: Zotac.

Zotac Zone: Özellikler​

GPU üreticisi Zotac, Computex etkinliği kapsamında “Zone” isimli yeni el konsolunu duyurdu. Cihaz, sektördeki rekabeti iyice kızıştırabilecek özelliklere sahip.

Ekran ve Görüntü Kalitesi​

Zone, 7 inç büyüklüğünde, FHD çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızına sahip OLED bir ekranla geliyor. OLED ekran kullanılması dikkat çekici bir özellik çünkü şu ana kadar sadece Steam Deck’te bu tip bir panel bulunuyordu.

Donanım ve Performans​

Yeni cihazda AMD Ryzen 7 8840U çipseti yer alıyor. Ayrıca Radeon 780M GPU da cihazın içinde mevcut. Bu güçlü kombinasyon, kullanıcılarına üstün bir performans sunmayı hedefliyor. Tıpkı ROG Ally X’te olduğu gibi, 16 GB LPDDR5X-750 belleği de Zotac Zone’da bulunuyor. Depolama kapasitesi ise 512 GB.

Batarya ve Tasarım​

48 watt’lık bataryası, Steam Deck’e göre daha küçük kapasitede ve bu durum cihazın kullanım süresini biraz daha kısıtlayabilir. Tasarımı ise Steam Deck’e oldukça benziyor. İki adet analog çubuğu ve Xbox Elite kontrolcüsüne benzer 2 aşamalı ayarlanabilir tetikler bulunuyor. Cihazın boyutları 310x135x40 mm ve ağırlığı 700 gram. Bu da onu rakiplerinden daha ağır kılıyor.

Ek Özellikler​

Zotac Zone, Windows 11 işletim sistemiyle çalışıyor ve ön kamera, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 gibi modern bağlantı özelliklerine sahip. Bu özellikler, cihazın çok yönlülüğünü artırıyor ve kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

Çıkış Tarihi ve Fiyat​

Zotac Zone, Eylül ayında satışa sunulacak. Resmî fiyatı henüz açıklanmadı, ancak tahminler cihazın yaklaşık 800 dolar olacağı yönünde. Bu fiyat, daha büyük bataryası olan Rog Ally X’in fiyatıyla da aynı.

Sonuç​

Zotac Zone, güçlü donanımı ve dikkat çekici özellikleriyle el konsolu pazarında önemli bir yer edinmeye aday. Özellikle OLED ekranı ve AMD Ryzen 7 8840U çipi, cihazın rekabet gücünü artırıyor. Ancak, batarya kapasitesi ve ağırlığı gibi bazı dezavantajları da bulunuyor. Yine de, bu yeni cihazın nasıl bir etki yaratacağını görmek için Eylül ayını beklememiz gerekecek.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Çok bir beklentim yok bu cihazlardan. Biraz hallice pil ömrü, wot blitz mobil olarak dışarıda oynama (bu kısmı sıkıntılı mobil bağlantı sim kart desteği yok sanırım) bir de ucuz olsun yeterli.

Ağırlığı benim dikkatimi çekti biraz fazla değil mi? İnsanı çok yorar bu cihaz diye düşünüyorum

Konuyu Kimler Okuyor

Geri